Zajímá vás, zda se vám refinancovat hypotéku vyplatí? Kalkulačka vám to okamžitě poví. Pokud vám konkurence nabídne nefinancovat váš stávající hypoteční úvěr a bude tvrdit, že vám nabízí lepší podmínky, určitě nejprve použijte kalkulačku pro refinancování hypotéky a okamžitě zjistíte, do jaké míry je tvrzení konkurence pravdivé.

Parametry kalkulačky refinancování hypotéky

Snížení úrokové sazby hypotéky je jist lákavé, ale na první pohled se může jednat o údaj zavádějící. Je třeba uvažovat i s mnoha dalšími druhy poplatků. Mezi další parametry patří nejen různé doby fixací, ale i výše částky pro jednorázové splacení stávající hypotéky na konci fixačního období. Ideální prostředek pro zjištění výhodnosti refinancování hypotéky představuje nezávislá hypotéční kalkulačka online a zdarma. Stačí zadat několik parametrů.

Parametry v prvním období fixace, tedy počáteční výši úvěru, procentní sazbu, délku fixace a parametry v druhém období fixace, tedy novou úrokovou sazbu a novou fixaci, přičemž je důležité počítat i s poplatky za vedení účtu nebo s poplatky za vyřízení u nové banky (plus případně další předpokládané nebo odhadované poplatky).

Čím přesnější informace do kalkulačky pro refinancování hypotéky vložíte, tím přesnější výsledek získáte.

Chcete se dozvědět, jaké jsou aktuální úroky u jednotlivých bank. Vyplňte prosím níže uvedený formulář:

Nezávislá hypoteční kalkulačka a možnost snížení splátek

Hypoteční kalkulačka může při záměru refinancování hypotéky představit další možnost: snížení splátek. Může se ukázat, že k získání nové hypotéky už nemusíte mít závratný plat, a že i při delší době splatnosti nové hypotéky vám bude stačit i podprůměrný čistý příjem. Výhodou kalkulačky pro refinancování hypotéky online je transparentnost výsledků a fakt, že se můžete s výsledky seznámit v klidu. To při osobním setkání s bankéřem rozhodně neplatí, kdy se jisté psychologické manipulaci zřejmě nevyhnete. A fakt, že zaměstnanec banky není nezávislý, snad není třeba nijak zdůrazňovat. Nezávislá kalkulačka vám pomůže s kroky refinancování hypotéky jednoduše, rychle a po internetu.

Kalkulačka refinancování hypotéky říká ano

Kalkulačka refinancování hypotéky vám může jasně ukázat, zda je refinancování pro vás výhodné. Můžete totiž získat zcela nový hypoteční úvěr s novými podmínkami a nižší úrokovou sazbou, protože úrokové sazby za poslední klesaly. Proto je velice pravděpodobné, že nová hypotéka bude úročena s řádově o procenta nižší sazbou, a refinancovat můžete dokonce i bez sankcí na konci fixačního období.

Pokud kalkulačka ukázala, že refinancování hypotéky je výhodné, a máte tedy novou hypotéku vybranou, můžete se s jinou bankou na refinancování dohodnout. Před tím ale co nejdříve informujte stávající banku, které chcete svoji hypotéku splatit. V daný termín pak nová banka převede na účet stávající banky dlužnou částku staré hypotéky, čímž závazek vůči původní bance zanikne a vytvoří se závazek nový.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *