Ano i americkou hypotéku je možné refinancovat a v poslední době je refinancování americké hypotéky stále častější. Někdy se využívá také termín konsolidace americké hypotéky.

Co je to americká hypotéka?

Za americkou hypotéku ručíte stejně jakou u klasické hypotéky svoji nemovitostí, dost podstatný rozdíl je však v tom, jak můžete peníze využít. V případě americké hypotéky je možné peníze použít na cokoliv a není potřeba později dokazovat, za co jste peníze vlastně utratily. Na co peníze použijete je jen a jen na vás.

Refinancování americké hypotéky

Pokud jste si vzaly v dřívějších dobách americkou hypotéku a její sazba se vám nezdá v dnešní době moc dobrá, tak můžete využít refinancování americké hypotéky. Díky refinacování se zaplatí stará americká hypotéka a vy pak budete americkou hypotéku platit u jiné hypoteční banky. Často tak můžete na splátkách opravdu hodně ušetřit. A to každý měsíc.

Chcete se dozvědět, jaké jsou aktuální úroky u jednotlivých bank. Vyplňte prosím níže uvedený formulář:

Jak zrefinancovat americkou hypotéku? Jak postupovat?

Když chceme provést refinancování americké hypotéky, tak si musíme u stávajicí banky požádat o určité vyúčtování, aby jsme věděly na čem jsme. Je důležité také vědět, že většinou je možné zrefinancování provést pouze po skončení fixačního období. Jinak jsou totiž často za předčasné splacení americké hypotéky docela velké poplatky a to se pak prostě nevyplatí. U jednotlivých hypotečních bank si bank nechcete sestavit nabídku, tyto nabídky si pak mezi sebou pěkně porovnejte a pak uvidíte, ke komu bude nejlepší nově převést americkou hypotéku.

Úrokové sazby šly dolů, můžete dost ušetřit

V poslední době šly úrokové sazby i u neúčelových hypoték dosti dolů, takže se refinancování americké hypotéky určitě vyplatí a určitě ušetříte měsíčně několik stovek na splátkách. A třeba za takový rok už můžete ušetřit opravdu výraznou sumu. Pokud tedy máte americkou hypotéku po skončení fixace, tak se určitě vyplatí jít do refinancování. Stojí to sice nějaký ten náš čas, ale zase uspoříme hodně peněz.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *