Převod hypotéky se provádí stále častěji. Řekneme si jak probíhá přepis hypotéky na jinou osobu.

Převod hypotéky na jinou osobu

Někteří lidé se chtějí zbavit hypotéky a tak prodávají svoji nemovitost i s hypotékou. To znamená, že hypotéka bude převedená na nového majitele nemovitosti. Hypoteční úvěr pak už bude doplácet nový majitel nemovitosti. A původní majitel hypotéky se rovnou zbavit jak nemovitosti, tak také hypotéky. Proto je také převod hypotéky stále více oblíbený.

Jak postupovat při převodu hypotéky?

První co musíme udělat, když chceme převést hypotéku je obrátit se na naší hypoteční banku. U vaší hypoteční banky pak zjistíte, jestli je vůbec možný přepis hypotéky a případně za jakých podmínek. Dnes už většinou je převod hypotéky opravdu možný, je však nutné aby byl nový majitel hypotéky dostatečně bonitní pro banku.

Chcete se dozvědět, jaké jsou aktuální úroky u jednotlivých bank. Vyplňte prosím níže uvedený formulář:

Co je třeba splnit pro schválení přepisu hypotéky?

Ten na koho se bude hypotéka přepisovat, musí hypoteční bance prokázat, že má dostatečné příjmy na splácení hypotéky. Je nutnost tedy mít dostatečné příjmy ze zaměstnání a tyto příjmy je nutné doložit pomocí potvrzení o příjmu (u podnikatelů jsou potřeba alespoň 2x poslední daňová příznání). Je také nutné nebýt v žádném registru dlužníků, ty se při žádosti o hypotéku také vždy pořádně prověřují.

Někdy je lepší doplacení hypotéky a nová hypotéka

V některých případech může být snaží, kdy původní majitel doplatí hypotéku a vy si na rodinný dům vezmete novou hypotéku. Často s tím bude méně práce jak s převodem hypotéky. A můžete ušetřit i nějaký čas a také nervy, které vás bude stát jednání s hypotečními bankami.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *