Přenechání hypotéky se stává stále více běžnou záležitostí i na území České republiky.

Důvody pro přenechání hypotéky

Dnešní době je taková, že většina lidí financuje svoje první vlasní bydlení pomocí hypotéky neboli hypotečního úvěru. Hypotéka je obvykle na desítky let, třeba i 30 let a za tuto dobu se toho může opravdu hodně změnit. Může se změnit naše finanční situace, může příjít rozvod, prostě cokoliv. Lidem se pak často hypotéka už nehodí a uvažují o přenechání hypotéky. Dnes už je to naštěstí možné.

Jak se hypoteční banky tváří na přenechání hypotéky?

U hypotečních bank je to různé, ale u stále více hypotečních bank už není přenechání hypotéky nějaký problém. Problém v dnešní době je často v tom, aby byla dostatečně bonitní ten člověk, který bude hypotéku přebírat. Ten projde prověřením, jako kdyby si bral úplně novou hypotéku. Takže v žádném případě nesmí mít zápis v registru dlužníků a je potřeba aby měl také dostatečně měsíční příjmy z jeho zaměstnání.

Chcete se dozvědět, jaké jsou aktuální úroky u jednotlivých bank. Vyplňte prosím níže uvedený formulář:

Jak to probíhá?

Vlastně jde o to, že jak hypoteční smlouva tak také nemovitost, která se k hypotéce váže, musí přejít na nového majitele. Je třeba počítat s tím, že celkově to může trvat i několik měsíců. Rozhodně doporučuji vše naplánovat, aby to dobře klaplo.

Je tu i jiná možnost

Místo přenechání hypotéky, můžete nemovitost prostě normálně prodat. Z utržených peněz pak splatíte hypotéku. Je však třeba vědět, že někdy je předčasné splacení hypotečního úvěru vysoce zpoplatněno, tak se to nevyplatí. Většinou je potřeba počkat na to, až skončí fixace. Po ukončení fixačního období je to vždy zcela zdarma.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *