Převedení hypotéky do jiné banky je stále častější. Po skončení fixace můžete hypoteční úvěr pohodlně převést do jiné hypoteční banky. Někdy tak můžete výrazně ušetřit.

Banky si neváží stávajicích klientů

Některé hypoteční banky spoléhají na to, že se lidem nebude chtít vůbec řešit převedení hypotéky k jiné hypoteční bance a tak často nabídnou klientovi né moc výhodné úrokové podmínky, horší než nabízejí novým klientům. Přitom vy už jste ověření, že hypotéku několik let řádně splácíte. Je pak na místě přemýšlet o převedení hypotéky jinam.

Kdy je možné provést převedení hypotéky?

Převedení hypotéky je možné po skončení fixačního období. Většina bank má totiž jindy dost vysoké poplatky za předčasné splacení hypotéky. Je třeba si tedy pohlídat termín fixace. Hypoteční banka vám pošle jejich nabídku a vy si pak můžete oběhat další banky, a vybrat si tak ty nejvýhodnější podmínky na trh. Převedete hypotéku k tomu, kdo vám nabídne nejlepší podmínky na Českém trhu.

Chcete se dozvědět, jaké jsou aktuální úroky u jednotlivých bank. Vyplňte prosím níže uvedený formulář:

Srovnání nabídek hypotečních bank

Aby jsme dosáhly co nejnižší úrokové sazby, tak je třeba hypotéky porovnávat mezi sebou. Vypíšete si tak podmínky u jednotlivých bank a pak si prostě vyberete tu hypotéku, která vám nabízí nejlepší úrokovou sazbu. Je však třeba myslet také na to, aby tam nebylo moc zbytečných poplatků atd.

Budete potřebovat potvrzení o příjmech

U nové hypoteční banky budete potřebovat doložit vaše příjmy, bude tedy potřeba potvzení o výši příjmů z vaší práce. Živnostníci a OSVČ musí doloži dvě poslední daňová přiznání od finančního úřadu. Nesmíte mít také negativní zápis v registru dlužníků, to by vám pak hypotéka nebyla poskytnuta.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *