Pokud chcete koupit hypotéku, nemusíte se obrátit pouze na banku. Hypoteční úvěry nabízí také nebankovními poskytovatelé a mnohdy za výhodnější úrok než v bance. Jedná se o střednědobé až dlouhodobé hypotéky, které poskytují soukromé společnosti či investoři, kteří se pohybují mimo bankovní sféru.

Výhody nebankovní hypotéky na nemovitost

Banky jsou zpravidla velmi byrokratické finanční ústavy, z čehož nebankovní poskytovatelé těží a naopak nabízí velmi rychlé schválení a vyřízení. Při vyřizování nebankovní hypotéky na koupi nemovitosti vás může mile překvapit řada dalších výhod:

  • nebankovní hypotéka bez nahlížení do registrů,
  • nebankovní hypotéka bez doložení příjmů,
  • možnost vyřízení hypotéky online.

U nebankovní hypotéky na koupě nemovitosti je obvykle požadováno pouze splnění základních podmínek, například na váš bankovní účet je zasílána výplata (příjmy), nesmíte být v insolvenčním řízení, nesmíte mít exekuci, a v době vyřízení nebankovní hypotéky nesmíte být v prodlení s jakoukoli jinou splátkou. Ale ani toto není v některých případech překážkou. Mnohdy věřitelé nepožadují, abyste vůbec byli zaměstnáni, nevyžadují ani žádné potvrzení o příjmu, kdy úplně postačí čestné prohlášení o příjmech.

Chcete se dozvědět, jaké jsou aktuální úroky u jednotlivých bank. Vyplňte prosím níže uvedený formulář:

Proč si (ne)vzít na koupi nemovitosti nebankovní hypotéku

Nebankovní hypotéky na koupě nemovitosti jsou dostupnější, než hypotéky od bank, protože se řada kritérií nebo minulost klienta neposuzuje. To je samozřejmě vyváženo vyšším úrokem a mnohdy i kratší dobu splatnosti. Financování nebankovních hypotečních úvěrů na nemovitost probíhá ze soukromých či firemních zdrojů, a proto i podmínky pro její získání bývají specifické. Spodní hranice pro nákup nemovitosti bývá dána, ale horní hranice se stanovuje až podle odhadnuté ceny nemovitosti. Nebankovní hypotéku na koupi nemovitosti získáte až na 80% z její hodnoty. Zajímavé je, že dobu splácení nebankovní hypotéky nechává věřitel obvykle na vašem rozhodnutí. Limity bývají nastaveny v rozmezí 1 rok až 30 let, ale vaše rozhodnutí o délce splácení určitě ovlivní výše úrokové sazby pro dané časové období, která se může pohybovat až okolo 7 % p.a.

Nebankovní hypotéka online

Získání nebankovní hypotéky na koupi nemovitosti online je velmi snadné. Stačí vyplnit základní údaje a poskytovatel vás kontaktuje. Před vyhotovením a podpisem konkrétní smlouvy je samozřejmě třeba doložit obvyklé přílohy, jako doklady totožnosti, odhad ceny nemovitosti, vyčíslení závazků vázaných na listu vlastnictví a další kroky, které jsou spojené se zástavou nemovitosti a katastrem nemovitostí. Vše jde opravdu velice rychle. Pokud hypotéka od banky není dostupná, hypotéka na koupě nemovitosti od nebankovní společnosti může představovat v danou chvíli vhodné řešení, zvláště pokud vezmeme v úvahu, že někteří věřitelé umožňují předčasné doplacení hypotéky bez penále.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *