Nebankovní hypotéka je hypotéka od nebankovních společností, které působí v nebankovním sektoru. Nebankovní hypotéka má své nevýhody, ale samozřejmě i své četné nevýhody. V článku se dozvíte více o nebankovní hypotéce.

Kdy je dobrá nebankovní hypotéka ?

U hypoték na bydlení by jste vždy jako první volbu měli volit bankovní hypotéky. Bankovní úroky nabízí slušnou úrokovou míru a jsou vždy nejvíce výhodné. Abyste však v bance dostatali hypotéky, tak musíte doložit své příjmy ze zaměstnání pomocí potvrzení o výši příjmů a zároveň nesmíte mít žádný škraloup v registru dlužníků. Do registru se lidé dostanou pokud mají problémy se splácením svých závazků. Pokud to nesplňují tak v klasické bance prostě hypotéku na bydlení nedostanou a pokud chtějí stále svoje vlastní bydlení tak se musí podívat někde jinde. Další možností, která tu je, jsou nebankovní hypotéky.

Mnohá úskalí má nebankovní hypotéka

Nebankovní hypotéka je od nebankovních společností a u těchto společností prostě nemáte takovou jistotu jako u klasických bank. Začíná to již u smluv o hypotéce, kdy banka má podmínky nastaveny mnohem férověji. U nebankovních firem se občas setkáte s obrovskými sakčními poplatky v případě že budete mít problém se splácením této hypotéky. U nebankovní hypotéky (hlavně u těch malých) je větší šance, že nebankovní hypotéka se dostane do finančních problémů a bude vyhlášená insolvence, v tom případě se pak můžete dostat do problému. Protože hypotéka se zesplatní a vy budete muset hypotéku doplatit hned a s tím samozřejmě nikdo nopředu nepočítat. Každý počítal s tím, že to má rozložené pěkně na 20, 25 let.

Chcete se dozvědět, jaké jsou aktuální úroky u jednotlivých bank. Vyplňte prosím níže uvedený formulář:

Nebankovní hypotéka bez registru

Nebankovní hypotéka má mnoho variant a podob, každá nebankovní společnost má individuální nabídky. Jsou mnohé nebankovní společnosti, které se specializují na hypotéky lidem, kteří již mají záznam v registru dlužníků. Tyto nebankovní společnosti poskytnou nebankovní hypotéku i lidem, kteří mají záznam v registru a jinde těmto lidem nepůjčí. To že máte zápis v registru dlužníků samozřejmě nebankovní společnosti zohlední ve smlouvě a můžete čekat vyšší roční úroky a také větší pojisteky při neplacení splátek.

Nebankovní hypotéka nevýhody

Nebankovní hypotéka má četné nevýhody, pekně v bodech si je vyjmenujeme:

  • vyšší roční úrok, než u klasické hypotéky
  • často větší sakční poplatky v případě problémů se splácením
  • máte menší jistotu, než u bank (typu Česká spořitelna, Komerční banka atd)

Další články z rubriky

Štítky: , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *