Je úplně jasné a přirozené, že nikdo nechce za hypotéku platit zbytečně velké roční úrok. V dnešním článku vám dáme návod jak postupovat pokud chcete získat hypotéku s co nejnižší úrokovou sazbou.

Levná hypotéka: začínáme

Nejprve se musíte ujasnit o tom, jakou hypotéku budete vlastně potřebovat. Jestli to bude hypotéka na koupi nemovitosti nebo si budete nemovitost stavět. Důležité pak je jaká bude celková výše hypotéky a jak velkou částku máte našetřenou a použijete jí na nemovitost. Musíte se také rozmyslet na jak dlouho budete hypotéku chtít. A zvolit také délku fixace. Po dobu fixace hypotéky se nemění úroková sazba a splátky hypotéky jsou přesně a jasně dané a nemohou se měnit.

Srovnání hypoték pro co nejnižší roční sazbu

Teď je třeba se podívat jaké nabídky jsou na Českém hypotečním trhu. Hypotečních bank je u nás docela hodně, takže je opravdu z čeho vybírat. Doporučuji nevyužívat různé webové hypotékové srovnávače a raději si sám zjisti podmínky u jednotlivých hypotečních bank a tyto nabídky si mezi sebou porovnete. Vybete několik, které se vám budou zdát nejvíce výhodné. A teď je čas na vyjednávání s bankami.

Chcete se dozvědět, jaké jsou aktuální úroky u jednotlivých bank. Vyplňte prosím níže uvedený formulář:

Vyjednávání o podmínkách hypotéky

Teď když máme vybrané ty nejvíce výhodné nabídky na hypoteční úvěry od jednotlivých hypotečních bank, tak musíme začít vyjednávat s bankami. Vždy myslete na to, že vy jim dáváte vydělat. Nebojte se vyjednávat o výši ročního úroku u hypotéky, ale i o dalších podmínkách. Některé banky se budou vyjednávání bránit, ale můžete jim říci, že jdete tedy jinam. Pak si většinou uvědomí, že je lepší o něco snižít sazbu, než zcela příjít o klienta. Když budete takto vyjednávat chytře, tak se vám může podařit sazbu snížit o pár desetinek. V součtu to pak může udělat docela velkou částku, takže takové vyjednávání se určitě vyplatí. I zde platí pravidelo, že o realitě jde vždy vyjednávat.

Pohlídejte si vyjednané podmínky

Vemli pečlivě si při podpisu hypotéky si pohlídejte, jestli smlouva obsahuje vámi vyjednané podmínky. Některým lidem, že si vyjednaly nějaké podmínky a pak při podpisu smlouvy jim tam daly zase staré podmínky. Prostě to zkouší, takže si na to dejte určitě pozor. Ale solidní banka by toto neměla dělat.

Další články z rubriky

Štítky: , , ,

Tvůj komentář k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *