Kontokorentní úvěr a kreditní karty patří v současné době mezi velice hojně využívané bankovní služby. Řadí se vlastně do kategorie půjček, i když jsou svou povahou dost odlišné. Podíváme se na rozdíly, které jsou mezi kontokorentem a kreditní kartou a představíme si jejích základní charakteristiky. Na základě nich si ukážeme, která z variant je výhodnější.

Jednoduchý způsob zisku peněž je dostupný téměř pro každého

Kreditní karty a kontokorent jsou velmi výhodné v tom, že jsou většinou dostupné téměř pro každého. Banky například nabízejí kreditní karty k zřízení účtu nebo podle obratu na všem účtu. Banka přitom nevyžaduje, aby vám na účet chodily závratné částky. Většinou stačí, že vám na účet chodí alespoň něco. Podobně je to i s kontokorentem. Ten většinou banky zřizují svým stálým klientům. Nemusí to ale být nutně pravidlo. Z tohoto pohledu jsou kontokorent i kreditní karta poměrně snadným způsobem, kde vzít peníze.

Chcete se dozvědět, jaké jsou aktuální úroky u jednotlivých bank. Vyplňte prosím níže uvedený formulář:

Jaké výhody a nevýhody má kreditní karta?

Velká výhoda kreditní karty je v tom, že se nemusíte vlastně starat o to, kolik peněz máte na účtu. Kreditní karta funguje jako kata od běžného účtu. S kreditní kartou vlastně čerpáte peníze banky. Výhodné také je, že pokud platíte kreditní kartou, často můžete využívat i různých slevových bonusů. Důležité je také vědět, že existuje rozdíl mezi kreditní a debetní kartou. S debetní kartou čerpáte totiž peníze vlastní. Nevýhodu kreditní karty může být vysoký úrok, který musíte splácet v případě, pokud peníze na kartu nevrátíte v bezúročném období.

Jaké výhody a nevýhody má kontokorent?

Podstatou kontokorentu je, že můžete peníze ze svého účtu čerpat do mínusu. Banka vám může poskytnou kontokorentní úvěr v řádu tisíců i desetitisíců. Výhodné je, že platíte vždy úrok z částky, kterou jste vyčerpali. Pokud do mínusu nejdete, neplatíte žádný úrok. Úroky také nebývají vysoké. Nevýhodou je, že musíte kontokorent splatit alespoň jednou ročně. Jinak vám ho banka může zrušit.